KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385284
nr 1338 5284
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, Tillskriven. Utsikt, ej signerad. Olja på pannå, 30x26 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:21:23
27/7 17:52:01
100 kr
27/7 18:16:23
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth